Klub Uczelniany AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy

Zarząd KU AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy:

Klub Uczelniany AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy(kadencja 2020 - 2020)

 

Andrzej Wnuk - Prezes

- Jacek Kiełb - Wiceprezes

- Andrzej Senko - Skarbnik

- Tomasz Chochołek - Sekretarz

- Aleksandra Rudzińska - Członek

 

KONTAKT:

tel. 76/723-22-15

e-mail: pwsz.legnica@azs.pl

profil: https://www.facebook.com/azspwszlegnica/
UBEZPIECZENIE - Polisa Standard

Zasady ubezpieczenia

 

O KLUBIE


Klub Uczelniany Akademickiego Zespołu Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy funkcjonuje w Uczelni jako jednostka regulaminowa Zarządu Głównego AZS od 5 czerwca 2001 r.

Powstał z potrzeby i inicjatywy samych studentów, jako instytucja zrzeszająca środowiska akademickie, stawiające sobie za główny cel potrzeby integracji, edukacji, zagospodarowania czasu wolnego w sposób zorganizowany oraz przeciwdziałanie pokusom cywilizacji czyhającym na młodego człowieka.

Klub Uczelniany AZS PWSZ im. Witelona w LegnicyW działalności Klubu zawsze akcentowane są elementy przyjaźni, poszanowania godności drugiego człowieka, prozdrowotne formy aktywnego wypoczynku. Nasz Klub opiera się w swej działalności na gronie pracowników Uczelni, a przede wszystkim samych studentów. Ma to odzwierciedlenie w składach Zarządu Klubu, gdzie oprócz pracowników Uczelni, znaczną ilość stanowią studenci pełniąc różne funkcje.

Kadencyjność Zarządu jest dwuletnia (regulamin Zarządu Głównego AZS), co powoduje dużą rotację studentów, tym samym daje możliwość pełnienia różnych funkcji przez wiele osób. Dzięki temu studenci mogą zdobywać doświadczenie organizacyjne, praktykę w przeprowadzaniu imprez sportowych.Najbardziej zainteresowani swoją wiedzę i doświadczenie mogą pogłębiać w corocznych szkoleniach ZG AZS.

Działalność sportowa skierowana jest zawsze na bieżące potrzeby i możliwości. Systematyczne szkolenia prowadzone były w siatkówce kobiet i mężczyzn, koszykówce kobiet i mężczyzn, pływaniu, tenisie stołowym, biegach przełajowych, strzelectwie, cheerlederkach, piłce nożnej i futsalu mężczyzn. Doraźnie w łucznictwie, piłce ręcznej mężczyzn, kolarstwie górskim, taekwon-do, karate, lekkoatletyce, trójboju siłowym, street-baskecie, siatkówce plażowej, tenisie, szachach. Duża ilość studentów, duża ilość zajęć ruchowych, treningów, duże zainteresowanie i chęć uczestnictwa we współzawodnictwie przekładały się na wyniki sportowe w rywalizacji w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej i na arenach Akademickich Mistrzostw Polski.

Najważniejsze medalowe sukcesy sportowców AZS PWSZ Legnica: w 2002 roku siatkarze - brązowy medal w Koninie, zawodnicy taekwon-do w Częstochowie (srebro i dwa brązowe indywidualnie) trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2003 roku w Koninie srebrny medal w tenisie stołowym i IV miejsce drużynowo. W Gorzowie Wielkopolskim srebrny medal w piłce nożnej mężczyzn. Rok 2004 to: srebrny medal siatkarek w Kaliszu, brązowy medal piłkarzy ręcznych w Lesznie. W 2008 rok w Krakowie srebrny medal w futsalu, a w 2013 rok złoto, srebro i brąz indywidualnie Patrycji Kubisztal w strzelectwie sportowym. Ostatnie sukcesy to wyczyn studenta Sebastiana Sądeja, który czterokrotnie z rzędu zdobywał medal (brązowy - 2017, dwukrotnie złoty - 2018 i 2019 i srebrny w 2020 roku) w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym.

Poza sportowymi Klub Uczelniany AZS ma też sukcesy organizacyjne. Bardzo wysoko ocenione zostały przez sportowców i trenerów m.in.:
? Akademickie Mistrzostwa Polski Półfinał D w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn - 2013,
? Akademickie Mistrzostwa Polski Półfinał D w Futsalu Mężczyzn - 2014,
? Akademickie Mistrzostwa Polski Półfinał D w Piłce Ręcznej Mężczyzn - 2015,
? Akademickie Mistrzostwa Polski Półfinał D w Futsalu Mężczyzn - 2017,
? Akademickie Mistrzostwa Polski Półfinał D w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn - 2018,

Ponadto Klub był współorganizatorem Akademickich Mistrzostw Świata w Łucznictwie - Legnica 2014. Dla lokalnego środowiska Klub organizował Sztafetowe Biegi Uliczne, Legnicki Test Coopera czy też obecnie najnowszy projekt Turniej Gruszka Cup.